ПЕДАГОГІЧНЕ ТЕСТУВАННЯ

Матеріал з TIMO Wiki

Перейти до: навігація, пошук

ПЕДАГОГІЧНЕ ТЕСТУВАННЯ — у широкому розумінні, спосіб одержання інформації про певний об’єкт і його характеристики шляхом випробувань; у вузькому, педагогічному розумінні — метод оцінювання знань, умінь, навчальних досягнень, компетентності учнів і студентів за допомогою тесту.

За місцем у навчальному процесі розрізняють вхідне, поточне й підсумкове П. т. Вхідне П. т. передбачає з’ясування рівня володіння учнями і студентами базовими знаннями, вміннями та навичками, їх готовності до сприймання нового матеріалу. За результатами вхідного П. т. той, хто навчає, вносить корективи в організацію навчального процесу, обирає форми індивідуальної роботи, приймає рішення щодо технологій групового навчання.

Поточне П. т. має на меті з’ясування успішності засвоєння навчального матеріалу, виявлення прогалин у знаннях учнів. На його підставі оперативно вносяться корективи в навчальний процес, визначаються напрями індивідуальної корекційної роботи з учнями, проводиться педагогічна діагностика чинників утруднень, формуються групи учнів для диференційованого навчання.

Підсумкове педагогічне тестування спрямоване на виявлення рівня навчальних досягнень учнів із конкретної теми, розділу чи курсу. Головна його мета — об’єктивне оцінювання учнів чи студентів у досягненні кінцевих (підсумкових на певному рівні) результатів навчання. Тому воно має кілька функцій: атестація рівня навчальних досягнень учнів і студентів; розподіл їх на групи за досягнутими результатами; оцінювання ефективності навчального процесу; діагностика типових помилок учнів чи студентів у засвоєнні змісту освіти, управління якістю освіти. За можливістю застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій під час П. т. воно може бути комп’ютерним (наприклад, за умов дистанційного навчання) або бланковим (на паперових носіях).

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Словник
Інструменти