Освiта

В этом году изменятся условия приема в высшие учебные заведения

В этом году будут приняты изменения в условия приема в высшие учебные заведения. Средний балл аттестата будет учитываться в сумме 12 баллов вместо 200. Об этом на брифинге сообщила первый заместитель министра образования и науки Инна Совсун, передает корреспондент УНН.

Новий міністр освіти заборонить підручники, якими користувались за часів Д.Табачника

Новопризначений міністр освіти Сергій Квіт заборониить підручники, якими користувались за часів міністра Дмитра Табачника. 

“Будуть вирішуватись питання і щодо заборони використання підручників, якими користувались у попередні роки”, - сказав він.

Нагадаємо, минулого року низка ЗМІ розповсюдилі інформацію про значну кількість помилок у підручниках з грифом Міністерства освіти та науки України.

 

За матеріалами УНН

Правила прийому до ВНЗ будуть спрощені

Міністр освіти та науки Сергій Квіт повідомив, що Міністерство буде спрощувати правила прийому до вищих навчальних закладів. Про це він повідомив на брифінгу.

“Ми будемо спрощувати і уточнювати правила прийому до ВНЗ”, - сказав міністр.

Також він повідомив, що буде спрощуватись університетська звітність.

“Ми будемо спрощувати і університетську звітність, і паперову творчість, якою займаються наші викладачі замість того, щоб готуватися до пар і проводити наукові дослідження”, - повідомив С.Квіт.

14 лютого оприлюднено проект Положення про кваліфікації вищої освіти

4 лютого 2014 року на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України (МОН) (рубрика "Громадське обговорення") оприлюднено проект Положення про кваліфікації вищої освіти.

Як відзначає прес-служба МОН, положення визначає загальні вимоги до змісту, обсягу та рівня підготовки фахівців з вищою освітою відповідно до кваліфікаційних рівнів Національної рамки кваліфікацій та встановлює вимоги до результатів навчання, яких має досягнути особа для здобуття кваліфікацій вищої освіти.

Міносвіти пропонує до обговорення проект Положення про екстернат у вищих начальних закладах України

Міністерство освіти і науки України (МОН) повідомляє про оприлюднення 13 лютого 2014 року на офіційному веб-сайті (рубрика "Громадське обговорення") проекту Положення про екстернат у вищих начальних закладах України.
Як зазначає прес-служба МОН, багаторічна практика використання у вищих навчальних закладах екстернату, як форми навчання, виявила, що нормативне забезпечення надання освітніх послуг за цією формою, не в повній мірі гарантує виконання вимог до якості вищої освіти визначених відповідними Галузевими стандартами.

Серед учасників ЗНО підвищився інтерес до англійської мови, хімії та літератури

Серед учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2014 році відзначається підвищення інтересу до таких предметів як англійська мова, хімія та світова література, натомість зниження – до історії України та географії. Про це заявила директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ірина Зайцева на прес-конференції "Реєстрація на ЗНО-2014 – зволікати не варто", передає кореспондент видання "УкрІнформ".

22-23 лютого у Києві - зустріч з директорами британських шкіл

Не пропустіть можливість особисто зустрітися з директорами 27-ми британських приватних шкіл протягом одного уікенду.
Дев’ятий рік поспіль очільники елітних шкіл-пансіонів прилітають до Києва спеціально для того, аби зустрітися з українськими сім’ями, зацікавленими у навчанні своїх дітей в Об’єднаному Королівстві.
Час проведення виставки "Школи-пансіони Великої Британії":
11:00-17:00, субота, 22 лютого;
12:00-17:00, неділя, 23 лютого.
Місце проведення: готель "Хаятт", Київ, вул. А.Тарасової, 5.

В Україні створять Національний університет Міністерства доходів і зборів

Міндоходів України ініціює створення Національного університету Міністерства доходів і зборів. Така пропозиція Міністра доходів і зборів Олександра Клименка підтримана 5 лютого 2014 року на засіданні уряду.

Національний університет Міністерства доходів і зборів буде створено шляхом об’єднання Національного університету державної податкової служби України (НУДПС) та Державного науково-дослідного інституту митної справи.

Міносвіти України направило інструкції про особливості оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів

29 січня 2014 року за підписом заступника Міністра освіти і науки Бориса Жебровського надіслано інструктивно-методичні матеріали керівникам регіональних управлінь освіти і науки, ректорам (директорам) інститутів післядипломної педагогічної освіти, директорам шкіл про особливості оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів (лист МОН від 28.01.2014 №1/9-74).

Затверджено Типові штатні нормативи вищих навчальних закладів України

17 січня 2014 року в Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства освіти і науки України (МОН) за №97/24874 "Про затвердження Типових штатних нормативів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації".
Керівники вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації мають привести штатні розписи закладів у відповідність до цього наказу.
Ректори повинні не допускати збільшення чисельності працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів загального фонду з метою економного і раціональ

Help