Путівник абітурієнта. Крок 5. «Бойове» тестування.

Крок 5
 
«Бойове» тестування.
 
Ось він і настав — найвідповідальніший етап на шляху здійснення Вашої мети — участь у ЗНО-2014. 
Тримайтеся! Ви заздалегідь готувалися до нього, поглиблювали свої знання і удосконалювали вміння, ознайомлювалися з нормативними документами, реєструвалися, а мабуть, й встигли пройти пробне тестування. Зараз настав час згадати слова великого російського полководця Олександра Суворова: «Важко в навчанні, легко в бою». На п’ятому кроці ми пропонуємо зосередити увагу на самому проведенні зовнішнього тестування.
 
Зверніть увагу! Усі дати проведення тестування — це робочі дні. У разі, якщо Ви працюєте або навчаєтесь, Вам необхідно потурбуватися про відгули або відпустку.
 
Абітурієнти — учасники ЗНО розподіляються регіональними центрами між пунктами тестування поблизу місць їх проживання. Отже, обов’язково зазделегідь дізнайтеся, як дістатися до пункту проведення ЗНО. Це може бути приміщення загальноосвітнього професійно-технічного або вищого навчального закладу.
 
На пункт тестування Ви маєте взяти:
• документ, на підставі якого відбулася реєстрація для участі в ЗНО (паспорт або свідоцтво про народження), серія та номер якого зазначені в Сертифікаті);
• Сертифікат
• запрошення-перепустку для участі у ЗНО;
• капілярні або гелеві ручки із чорнилом чорного кольору,
• пляшку з питною водою.
Зауважте, копії документів, що посвідчують особу, не надають права на допуск до пункту тестування.
 
 
Права та обов’язки абітурієнтів
 
Ви маєте право на:
— доступ до інформації про мету та програми ЗНО, використання в пунктах тестування технічних засобів відеоспостереження, метал-детекторів тощо, порядок проходження ЗНО, форми тестових завдань, час і місце проведення тестувань, форму та час повідомлення результатів ЗНО;
— виконання тестів, що відповідають вимогам програм, затверджених МОНМСУ;
— за замовленням, заначеним у заяві-реєстраційній картці, разом із тестовим зошитом українською, надається зошит, перекладений однією з мов (кримськотатарською, молдовською, польською, румунською, угорською);
— ввічливе і неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення тестування;
— безпечні умови проведення тестування;
— апеляцію щодо порушення процедури проведення та результатів ЗНО;
— захист згідно зі ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних» своїх персональних даних, що обробляються в процесі ЗНО.
 
Ви зобов’язані:
 
— ознайомитися з інформацією про порядок проходження ЗНО;
— своєчасно прибути до визначеного УЦОЯО пункту тестування з документами, необхідними для проходження ЗНО;
— ввічливо ставитися до осіб, які організовують, проводять чи беруть участь у ЗНО;
— виконувати вказівки та вимоги фахівців, які організовують та проводять ЗНО у межах конкретного пункту тестування, що стосуються процедури тестування;
— після закінчення роботи над тестом повернути бланки відповідей особам, які проводять те­стування, переконатися, що їх вкладено до спеціального пакета, засвідчивши це власним підписом 
в аудиторному протоколі проведення ЗНО;
— до виходу з пункту тестування надати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти сертифікат ЗНО для відмітки про проходження тестування;
— під час перебування в пункті тестування не користуватися в особистих інтересах, а також в інтересах інших осіб мобільними телефонами, фото- й відеоапаратурою, калькуляторами та іншими технічними засобами, друкованими й рукописними матеріалами (підручниками, посібниками, записками тощо), що не передбачені процедурами тестування.
 
Протягом часу, відведеного на складання тесту, в приміщеннях пункту тестування заборонено: 
 
— заважати іншим абітурієнтам у роботі над тестом, а також особам, які проводять зовнішнє оцінювання, у виконанні покладених на них обов’язків; 
— спілкуватися з іншими абітурієнтами, передавати їм будь-які предмети та матеріали; 
— мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурами тестування; 
— псувати майно навчального закладу та інших учасників. 
 
У разі порушення Вами цих вимог Вас буде позбавлено права на продовження роботи над тестом і на вимогу осіб, які організовують та проводять тестування, Ви маєте здати бланки відповідей і залишити аудиторію, де відбувається тестування.
 
Усім абітурієнтам створюються рівні умови для роботи над тестом шляхом стандартизації процедур проведення ЗНО. Усі процедури проведення ЗНО чітко регламентовані. Відхилення від регламенту з Вашого боку може призвести до ануляції Ваших результатів, проте, якщо відносно Вас процедури ЗНО були порушені з боку осіб, які організовують та проводять тестування, Ви маєте право на апеляцію, це право реалізується до виходу з пункту тестування.
Якщо у Вас виникають організаційні питання у пункті тестування, звертайтесь за допомогою до чергового пункту тестування, в аудиторії — до старшого інструктора.  У разі, якщо виникають спірні питання, звертайтесь до відповідального за пункт тестування або уповноваженої особи.
 
Хід тестування
 
1. Отже, Ви прибули до пункту тестування.
Час допуску до пункту тестування починається за 45 хвилин, але при несприятливих погодних умовах він може бути змінений (допуск буде здійснюватися раніше визначеного часу), та припиняється об одинадцятій годині.
 
Абітурієнти, які запізнилися, до пункту тестування не допускаються.
 
Чергові на вході перевірять у Вас необхідні документи.
 
Пам’ятайте! Відсутність документа, що засвідчує особу, або сертифіката УЦОЯО є підставою для заборони допуску проходження ЗНО.
 
2. У холі пункту тестування будуть розміщені (не раніше двох годин до початку тестування) списки абітурієнтів, які об’єднані в групи по 15 осіб і закріпленння їх за робочими місцями в аудиторіях навчального закладу. Вам необхідно знайти своє прізвище та запам’ятати вказаний номер аудиторії, в якій Ви будете складати тест. 
 
Пам’ятайте! На пункті тестування можуть бути абітурієнти, які мають однакові з Вами прізвища. 
 
У такому випадку додатково проконсультуйтесь із відповідальним за пункт тестування або уповноваженою особою. У разі, якщо Ви неправильно визначитесь із аудиторією, Ви не отримаєте результатів.
 
3. Вас запросять до відповідної аудиторії. На її дверях буде розміщено аудиторний список абітурієнтів із вказанням ПІБ та номеру робочого місця. Інструктори на вході ще раз перевірять у Вас необхідні документи. 
При вході до аудиторії залиште свої речі у спеціально відведеному місці. Візьміть із собою: документи, ручки та пляшку з питною водою.
Знайдіть свої робоче місце, орієнтиром для Вас стане номерна наліпка на столі із вказанням Ваших даних. Розмістіть на краю столу свої документи.
 
Пам’ятайте! У разі, якщо Ви неправильно визначитесь із номером робочого місця, Ви не отримаєте результатів.
 
4. Розпочинається тестування з інструктажу. Далі абітурієнтам буде запропоновано пересвідчитись у цілісності пакета з тестовими матеріалами. Після цього відкривається пакет. 
5. Кожен учасник ЗНО забезпечується зошитом із тестовими завданнями та бланками відповідей (два — А і Б — для тестування з української мови і літератури та з іноземних мов, один — для решти предметів). Бланки друкуються спеціальними штрих-кодами, які наклеюються у відповідному місці (три наліпки для тестування з української мови і літератури та з іноземних мов, одна — для решти предметів).
 
Пам’ятайте!  Номер наліпки має відповідати номеру робочого місця (також для тестування з української мови і літератури та з іноземних мов номери наліпок мають бути однаковими між собою). 
 
У разі, якщо Вам було неправильно наклеєно штрих-коди, Ви не отримаєте результатів.
 
6. Інструктори ознайомлюють із інструкціями щодо заповнення бланків відповідей та зошита. 
7. Інструктори пропонують абітурієнтам позначити номер зошиту у бланку відповідей. 
 
Пам’ятайте! Номер зошита вказується однією відповідною позначкою напроти необхідного номера. У разі, якщо Ви неправильно вказали номер зошита, Ви не отримаєте результатів.
 
8. Інструктори пропонують на звороті бланка відповідей учасникам власноруч засвідчити, що ознайомлення з усіма вимогами до проведення тестування відбулося.
9. Після виконання зазначених процедур починається відлік часу для виконання завдань. Зазначені процедури відбуваються у середньому протягом 20 хвилин.
10. Після закінчення роботи над тестом необхідно здати бланки відповідей і переконатися, що їх вкладено до спеціального пакета, засвідчити це підписом в аудиторному протоколі.
 
Пам’ятайте! Несвоєчасне здавання бланків відповідей є підставою для анулювання результатів тестування.
 
До виходу з пункту тестування необхідно надати уповноваженій особі сертифікат, у якому буде зроблена відмітка про проходження ЗНО з певного предмета. Без відмітки у сертифікаті про складання тесту з певного предмета результати ЗНО вважаються недійсними. 
 
Пам’ятайте! Під час тестування заборонено!
— мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурами тестування;
— спілкуватися з іншими абітурієнтами, передавати їм будь-які предмети та матеріали;
— ставити запитання щодо змісту завдань тесту.
 
Ви маєте право вийти з аудиторії за власною потребою, але це не буде підставою для продовження часу виконання тесту. Вихід за межі пункту тестування під час виконання тестових завдань 
є підставою для анулювання результатів ЗНО та заборони допуску проходження ЗНО.
Після завершення тестування та здачі бланків відповідей Ви маєте можливість отримати зошит 
із тестовими завданнями для його подальшого використання у власних цілях.
 
Подання апеляції
Ви маєте право на подання апеляції у разі допущення порушень процедури проведення ЗНО. Апеляційна заява подається до виходу з пункту тестування до регіонального центру оцінювання якості освіти через уповноважену особу. Зразок заяви буде у наявності на кожному пункті тестування. Розгляд заяви здійснюватиметься регламентною комісією регіонального центру оцінювання якості освіти. За рішенням регламентної комісії заявників може бути надане право на участь у спеціально організованому тестуванні.
 
Додаткова сесія
Цьогоріч певні категорії абітурієнтів мають право скласти тести на додатковій сесії ЗНО, що буде проходити 4 – 11 липня 2014 р. Це стосується абітуріентів, або до яких була порушена процедура тестування, які за поважних причин (підтверджено рішенням регламентарної комісії відповідного регіонального центру) не взяли участь в основній сесії ЗНО.
Визначено поважними такі причини:
участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, включених до офіційних заходів Міносвіти;
захворювання, підтверджене довідкою за формою 095/0 або копією листка непрацездатності;
смерть рідних;
стихійне лихо.
 
Учасниками додаткової сесії можуть стати особи, що перебувають за рішенням суду за гратами. Випускники закордонних навчальних закладів, що закінчували їх у поточному році, можуть пройти незалежне тестування на додатковій сесії.
 
Зверніть увагу! Взяти участь у додатковій сесії можна лише з предмета, з якого абітурієнт не пройшов тестування (через причини, визначені Положенням про проведення ЗНО-2014 р.).
 
Регістрація таких абітуріентів відбувається у регіональних центрах упродовж 5 робочих днів з урахуванням дня проіедення ЗНО з відповідного предмета.
Повідомлення про місце і час проведення додаткової сесії можна знайти на інформаційних сторінках абітурієнтів (офіційний сайт УЦОЯО).
Help

Вибір професії, побудова власної кар'єри - ключовий момент в житті кожної людини. Майбутня професія повина бути і до "душі" і до "кишені", повина враховувати Ваші особисті риси, Вашу власну мрію. Досвід старшого покоління допомогая, але не дає відповіді на всі запитання. 
Рекомендуємо знайти трохи часу і прочитати невеличкі текстові фрагменти, що стосуються філософії вибору життєвого шляху.
Після цього натискаючи цифру у колі під сходинками малюнку, завантажте і ретельно ознайомтесь із кожним кроком технологічного періоду Вашого життя: процедури ЗНО, нормативні документи, що регламентують проведення ЗНО,  вибір професії, спеціальності та ВНЗ для вступу, поради щодо вступу і вступного конкурсу.
Таких сходинок 7, сім кроків до успіху.
Все у Вашир власних руках. Це початок самостійного життя із Вашою особистою відповідальністю за прийняті рішення. Щасти Вам.