Путівник абітурієнта. Крок 3. Як зареєструватися на ЗНО

Крок 3
 
Як зареєструватися на зно
 
Ви успішно вирішили проблему вибору професії і, відповідно, визначилися з предметами тестування. Наступний крок — правильно зареєструватися для проходження зовнішнього оцінювання. 
Приступимо!
Реєстрація на ЗНО-2014 триватиме від 4 січня до 5 березня 2014 року.
Зверніть увагу! При реєстрації на зовнішнє оцінювання Ви отримаєте сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (зразок сертифіката подано на с. 124). Такий сертифікат Ви будете пред’являти під час проходження тестувань і вступу до вищого навчального закладу.
Щоб отримати сертифікат, Вам доведеться згідно з чинними Загальними вимогами щодо реєстрації пройти таку процедуру у відповідних пунктах, організованих регіональними центрами оцінювання якості освіти. .
 
Загальні вимоги щодо реєстрації осіб для проходження ЗНО 
 
1. Ознайомитись із:
Правилами прийому до вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, результати ЗНО з яких мають бути зазначені в Сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання (далі — Сертифікат);
Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2014 році.
2. Здійснити вибір предметів, із яких Ви бажаєте скласти тести.
Увага! У 2014 році ЗНО проводитиметься з таких предметів:
 
українська мова і література               математика
історія України                                        фізика
російська мова                                       біологія
хімія                                                            географія
всесвітня історія                            світова література
іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська)*
 
Загальна кількість предметів, вибраних Вами для складання тестів, не повинна перевищувати чотирьох.
* Вам буде надано можливість скласти тест лише з однієї іноземної мови.
 
3. Підготувати необхідні для реєстрації документи та матеріали:
копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження) або свідоцтва про народження (для осіб, яким станом на 1 вересня 2013 року не виповнилося шістнадцять років і які не отримали паспорт);
копію документа про повну загальну середню освіту.
Якщо Ви такого документа ще не маєте, але здобудете повну загальну середню освіту в 2014 році — подайте довідку з навчального закладу за формою, розробленою Українським центром оцінювання якості освіти (зразок довідки);
дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3 х 4 см;
висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов проходження ЗНО (у разі потреби надають особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для участі в тестуваннях);
копію документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові (для осіб, у документах яких є розбіжності в особових даних);
переклади документів державною мовою, завірені нотаріально (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
заяву-реєстраційну картку.
Сформувати її можна самостійно, скориставшись програмою створення заяви-реєстраційної картки особи, яка бажає пройти зовнішнє незалежне оцінювання в 2014 році (далі — Програма), розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника пункту реєстрації. Програма буде доступна з 1 січня 2014 року.
На копіях документів, що надаються для реєстрації, напишіть Згідно з оригіналом (без лапок), поставте особистий підпис і зазначте власне прізвище, ініціали та дату засвідчення копії.
4. Надіслати не пізніше 5 березня на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (далі — регіональний центр) реєстраційні документи. Пересилку документів бажано здійснити цінним листом із описом вкладення.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат, який буде надіслано Вам рекомендованим листом разом із:
реєстраційною карткою абітурієнта;
інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2014 рік»;
повідомленням про створення особливих умов проходження зовнішнього оцінювання (для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).
 
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ:
Ви не будете зареєстровані для проходження ЗНО, якщо:
-    надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;
-    неналежно оформите заяву-реєстраційну картку;
-    зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;
-    подасте заяву пізніше встановленого терміну (визначається
     за поштовим штемпелем відправлення).
 
Про факт відмови в реєстрації для проходження ЗНО Вам буде надіслано повідомлення.
Отримавши повідомлення, усуньте причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, та надішліть повторно реєстраційні документи до відповідного регіонального центру.
Також Вам буде відмовлено в реєстрації, якщо ми не зможемо створити особливі (специфічні) умови для проходження ЗНО відповідно до поданого висновку закладу охорони здоров’я.
Якщо протягом трьох тижнів з моменту відправлення реєстраційних документів Ви не отримали Сертифікат або лист з відмовою в реєстрації, зверніться до відповідного регіонального центру за телефоном інформаційної підтримки.
 
Якщо у Вас виникла потреба змінити перелік предметів, із яких необхідно скласти тести, або внести зміни до персональних даних, то пройдіть реєстрацію повторно, надіславши до регіонального центру реєстраційні документи та раніше отриманий Сертифікат 2012 року.
 
Зміни до реєстраційних даних можна вносити лише до 5 березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем).
З особливостями реєстрації осіб, які проживають або навчаються за кордоном, можна ознайомитися тут.
Особи, які виявили бажання пройти ЗНО, але через певні причини не мають можливості зареєструватися в установленому порядку, повинні в межах часу, відведеного на реєстрацію, особисто звернутися до відповідного регіонального центру.
Не відкладайте реєстрацію на останні дні. Це зумовить додаткові проблеми як для Вас, так і працівників регіональних центрів.
 
Коментар 
 
Для реєстрації Вам необхідно:
1. Надіслати поштою до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти такі документи:
— заяву-реєстраційну картку (з двома фотокартками розміром 3 × 4 см); 
— копію паспорта. Особи, які не мають паспорта і яким станом на 1 вересня 2014 року не виповнилося шістнадцять років, можуть подавати копію свідоцтва про народження; 
— копію документа про повну загальну середню освіту або довідку з місця навчання; 
— копію документа про зміну прізвища або прізвища, імені, по батькові (для осіб, у документах яких є розбіжності в зазначенні персональних даних). 
2. Чітко знати:
— фактичне місце проживання на період проходження зовнішнього оцінювання;
— номер контактного телефону (за наявності);
— електронну адресу (за наявності);
— перелік навчальних предметів (не більше чотирьох), із яких Ви бажаєте пройти зовнішнє незалежне оцінювання;
— мову, якою Ви бажає отримати словник основних термінів із предмета тестування (кримськотатарська, молдовська, польська, російська, румунська, угорська).
 
3. Правильно оформити заяву-реєстраційну картку, яка буде свідчити про Ваше бажання пройти тестування, факт Вашого ознайомлення з правами і обов’язками абітурієнта, Вашу згоду на обробку власних персональних даних.

 

Інструкція щодо заповнення заяви-реєстраційної картки
 
Оформлення заяви-реєстраційної картки здійснюється українською мовою
1. Уважно перевірте дані, зазначені Вами у бланку заяви-реєстраційної картки.
2. Якщо Ви виявили помилки, то поверніться на відповідну  сторінку програми та внесіть необхідні зміни. Роздрукуйте повторно бланки заяви-реєстраційної картки та Контрольно-інформаційного листа до заяви-реєстраційної картки.
3. Якщо реєстраційні дані зазначено правильно, оформіть частину «Заява». Для цього:
вкажіть своє прізвище (у родовому відмінку) та ініціали у реквізитах заяви після прізвища та ініціалів директора регіонального центру оцінювання якості освіти;
власноруч напишіть текст заяви про бажання бути зареєстрованим для участі 
в зовнішньому незалежному оцінюванні. 
Орієнтовний текст заяви
Прошу зареєструвати мене для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2014 року.
З Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2014 році ознайомлений (-а).
Не заперечую щодо внесення моїх персональних даних до бази даних абітурієнтів, а також їхнього використання в прогресі проведення зовнішнього оцінювання та вступу до вищих навчальних закладів України.
Зазначте у відповідних місцях дату написання заяви та поставте особистий підпис.
4. Друкованими літерами заповніть частину «Реєстраційна картка», вказавши у спеціально відведених місцях:
прізвище, ім'я, по батькові;
серію та номер документа, що засвідчує особу.
5. Перевірте правильність зазначених Вами особистих даних. Якщо виявили помилки, то роздрукуйте бланк заяви-реєстраційної картки та заповніть її повторно.
6. Наклейте дві власні фотокартки для документів розміром 3x4 см.
 
Важливо! Номери заяви-реєстраційної картки та Контрольно-інформаційного листа до заяви-реєстраційної картки мають бути однаковими
 
Оформившії заяву-реєстраційну картку, продовжте роботу з програмою

 


 

 
Перше. Для оформлення заяви-реєстраційної картки зверніться до пункту реєстрації, інформацію про який Ви знайдете на офіційному сайті УЦОЯО або відповідного регіонального центру. 
Друге. Ви можете завантажити форму заяви-реєстраційної картки, розміщену на веб-сайті УЦОЯО. 
Третє. Отримайте у Вашому поштовому відділенні від регіонального центру оцінювання якості освіти такі документи: реєстраційну картку, бланк сертифіката УЦОЯО, інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2014 рік», Повідомлення про відправлення Вам цих матеріалів буде розміщено на сайті Вашого регіонального центру, SMS на телефон тощо. 
Четверте. Пам’ятайте, що сертифікат, одержаний після реєстрації, Ви будете пред’являти під час проходження тестувань і вступу до вищого навчального закладу. Ламінування сертифіката заборонено, тому що під час тестування на ньому будуть робитися відповідні позначки. Сертифікат разом із запрошенням та інші необхідні документи Ви надаватимете на пункті тестування. Сертифікат разом із бланком результатів та інші необхідні документи Ви повинні будете надати до приймальної комісії ВНЗ.
Увага! Відповідно до Умов вступної кампанії 2014 року Ви можете вступати до ВНЗ за сертифікатами ЗНО попередніх років. Але життєві обставини іноді складаються так, що якимсь чином такий важливий документ було втрачено. Як отримати його дублікат?
Для отримання дубліката сертифіката потрібно надіслати до Українського центру оцінювання якості освіти (01135, вул. Чорновола, б. 24, м. Київ) заяву про виготовлення дубліката сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.
 
До заяви необхідно додати: копію паспорта або свідоцтва про народження, на підставі яких відбувалася реєстрація для участі в тестуванні (з поміткою «Згідно з оригіналом» та підписом; квитанцію про відшкодування витрат на виготовлення дубліката сертифіката; зіпсований сертифікат або копію втраченого (якщо такі є).
Дублікати сертифікатів виготовляються за рахунок коштів заявників та надсилаються їм поштою на адресу, зазначену в заяві.
Вартість виготовлення одного дубліката сертифіката становить 14 грн 90 коп.
Просимо звернути увагу на те, що виготовлення та видачу дублікатів сертифікатів 2010–2013 рр. здійснюють регіональні центри оцінювання якості освіти. За детальною інформацією необхідно звертатися до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, де відбувалась реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2010–2013 рр.
У разі необхідності внесення змін до персональних даних абітурієнта (зміна документа, за яким здійснювалася реєстрація для участі у ЗНО, зміна прізвища тощо) необхідно додатково надати до Українського центру оцінювання якості освіти письмову заяву із проханням внести відповідні зміни до своїх персональних даних
2. Завершальним етапом реєстрації вважається створення Вашої персональної інформаційної сторінки на сайті УЦОЯО. Доступ до неї выдбувається за номером сертифіката та pin-кодом, що вказаний на ньому.
 
Зверніть увагу! Якщо після реєстрації Ви вирішили внести зміни до реєстраційних даних, надішліть поштою до регіонального центру оцінювання якості освіти комплект документів протягом часу, відведеного для реєстрації на наступних за датою її закінчення (5 березня 2014 року) 14 календарних днів. При перереєстрації необхідно повернути вже одержаний Вами сертифікат для його ануляції.

 

 
Зразок заяви про виготовлення дубліката сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання
 
Директору Українського центру 
оцінювання якості освіти
Зайцевій І.П.
______________________________________  
(прізвище)
______________________________________  
(ім’я)
______________________________________  
(по батькові)
  
______________________________________
(серія, номер паспорта або свідоцтва про народження,
на підставі яких відбувалася реєстрація для участі в тестуванні)
 
_____________________________________  
(вулиця, будинок, квартира)
_____________________________________  
(населений пункт)
_____________________________________  
(район)
_____________________________________  
(область)
_____________________________________  
(індекс)
_____________________________________  
(номер контактного телефону)
 
ЗАЯВА
 
У зв’язку з (втратою або пошкодженням) Cертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з _______________________________ (вказати предмет) за ____________  рік  прошу виготовити дублікат.
 
До заяви додаю:
копію паспорта або свідоцтва про народження,  на підставі  яких відбувалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
квитанцію   про  відшкодування   витрат  на   виготовлення  дубліката сертифіката;
зіпсований сертифікат або копію загубленого (якщо такі є). 
 
Дата
 
Підпис

 

 
Реєстрація окремих категорій громадян 
Для осіб з обмеженими можливостями пересування та вадами слуху здійснюється 
в пунктах реєстрації Український центр оцінювання якості освіти створює особливі умови проходження зовнішнього незалежного оцінювання для осіб з обмеженими можливо­стями пересування — аудиторії на нижніх поверхах пунктів тестування; із вадами 
слуху — аудиторії, де здійснюватиметься сурдопереклад (як правило, такі аудиторії створюватимуться за потребою в пунктах тестування, що розміщуються в обласних 
центрах.
Для такої категорії осіб додатково необхідно мати: висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання. 
Крім того, особи з обмеженими можливостями пересування мають право реєструватися через довірену особу, при цьому додатково подаються:
— рукописна заява особи, яка бажає реєструватися, на ім’я директора Українського центру оцінювання якості освіти, де вказано перелік навчальних предметів, із яких особа бажає пройти зовнішнє незалежне оцінювання; мову, якою абітурієнт бажає отримати словник основних термінів із предмета тестування (кримськотатарська, молдовська, польська, російська, румунська, угорська); підтвердження факту ознайомлення з правами, обов’язками особи, яка виявила бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання, та умовами його проходження у 2014 році;
— паспорт і документ, що засвідчує повноваження довіреної особи, або його копія, завірена в установленому порядку.
 
Громадяни України, які проживають за кордоном, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах і бажають зареєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, повинні звернутися до одного з ре­гіональних центрів оцінювання якості освіти.
 
І пам’ятайте, якщо Ви не встигли зареєструватись — Ви втрачаєте цьогорічну можливість вступу до ВНЗ.
 
 
Help

Вибір професії, побудова власної кар'єри - ключовий момент в житті кожної людини. Майбутня професія повина бути і до "душі" і до "кишені", повина враховувати Ваші особисті риси, Вашу власну мрію. Досвід старшого покоління допомогая, але не дає відповіді на всі запитання. 
Рекомендуємо знайти трохи часу і прочитати невеличкі текстові фрагменти, що стосуються філософії вибору життєвого шляху.
Після цього натискаючи цифру у колі під сходинками малюнку, завантажте і ретельно ознайомтесь із кожним кроком технологічного періоду Вашого життя: процедури ЗНО, нормативні документи, що регламентують проведення ЗНО,  вибір професії, спеціальності та ВНЗ для вступу, поради щодо вступу і вступного конкурсу.
Таких сходинок 7, сім кроків до успіху.
Все у Вашир власних руках. Це початок самостійного життя із Вашою особистою відповідальністю за прийняті рішення. Щасти Вам.